Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Za poznáním Prahyautor Mgr. Otakar Vylít, publikováno 14.04.2013 v 08:58

Za poznáním Prahy

Ve čtvrtek 4. dubna 2013 jsme vyjeli za poznáním Prahy. Zvolili jsme cestování vlakem, neboť jsme mohli využít speciální tarif 120 korun tam i zpět. Doporučujeme i ostatním školám.
V první části exkurze jsme navštívili turisticky nejznámější místa Prahy. Staroměstské náměstí, Valdštejnskou zahradu a Pražský hrad. Líbila se nám Zlatá ulička,Vladislavský sál, nebo i krypta pod Katedrálou sv. Víta. Také jsme osobně zkontrolovali vlajku Evropské unie, která zavlála v sídle českého prezidenta den před tím.
V druhé části výletu jsme navštívili Českou národní banku. V jednom z trezorů je vybudována expozice o penězích. Viděli jsme pohromadě tunu zlata v ceně jedné miliardy korun a mohli jsme si vzít do ruky zlatou cihlu. Je opravdu pěkně těžká. Škoda jen, že se tam nesmí fotografovat.

Velké poděkování za přípravu a organizaci patří hlavním organizátorům celé akce - paní Šauerové a panu Vylítovi. Zároveň bych chtěla poděkovat všem zúčastněným žákům osmých tříd za bezproblémový průběh celého dne. Další fotografie najdete v naší fotogalerii. Y. Nováková.