Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Další setkání s německými kamarádyautor Mgr. J. Kantorová, Mgr. V. Luňáčková, publikováno 18.06.2013 v 20:38

Další setkání s německými kamarády

13.6.2013 se uskutečnilo setkání našich a německých žáků z Rodingu. Plzeňský „Tandem“ pro nás připravil seznamovací hry na plzeňském náměstí a pak se vytvořily česko-německé skupiny, které plnily úkoly v centru města. Po vyhodnocení soutěže jsme ještě společně navštívili ZOO, došlo i na výměnu adres a v 15.00 jsme se rozloučili. Třináctka nám nepřinesla žádnou smůlu!! Podobných setkávání snad bude více. Na jaro plánujeme společný pobyt ve Waldmünchenu. A jak hodnotí tuto akci naši žáci?

D. Mondek: Na podobné setkání bych jel asi znovu, protože bych se chtěl zlepšit v komunikaci. I přes moji snahu se často nedařilo domluvit se.

A. Hromádková: S Němci jsme společně plnili různé úkoly po Plzni. Bylo vedro,  a tak jsme byli brzy všichni unavení. Jsem ráda, že jsem si zkusila domluvit se s Němcem.

M. Jahna: Hra „Stadtrallye“ se mi líbila. Škoda, že jsme nešli na exkurzi do pivovaru.

A. Hozmanová: Bylo to fajn. Brala bych i výměnný pobyt. Naše Němky ale mohly mluvit trochu víc, ne jen jednoslovně odpovídat.

K .Kupková: Program byl zajímavý. Mohli bychom příště jet my do Rodingu. Možná také mohlo být více času na vyhodnocení soutěže. Byla to dobrá zkušenost.

Z .Čada: Nejlepší byla práce s mapou a návštěva ZOO. Při společné „Stadtrallye“ jsme si bohužel často nerozuměli.

Příště bude komunikace  určitě lepší!