Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Atletický čtyřboj - krajské fináleautor Mgr. Václav Šelmát, publikováno 31.05.2015 v 21:51

Atletický čtyřboj - krajské finále

Ve středu 27.5.2015 se v Tachově uskutečnilo krajské finále v atletickém čtyřboji, kde naší školu reprezentovalo družstvo starších žákyň ve složení: Lucie Tůmová, Sarah J. Kovaříková, Michaela Maryšková, Tereza Vizingerová a Nikola Veselá. Děvčata si ve velmi chladném počasí, které provázelo celou soutěž, vedla úžasně.

Po běhu na 60 m družstvo zaujalo po prvním sčítání bodů 3. místo a to si děvčata udržela i po vrzích (hod míčkem/vrh koulí) i po skocích (dálka/výška).  Před poslední disciplínou během na 800m scházelo děvčatům na druhé místo asi 100 bodů a ze čtvrtého místa je Rokycany dotahovaly také asi 100 bodovým rozdílem. Děvčata věděla, že musí zaběhnout svůj životní závod a musí na trati nechat všechny svoje síly. A jak si před závodem řekly, tak udělaly. Lucie Tůmová vyhrála celkově s časem 2:38,70 s a všechny ostatní dívky zaběhly letošní nejlepší časy na této trati.
     Po doběhu dívek a skončení soutěže jsem byl velmi hrdý na to, že jsem učitelem takových mladých, správných, bojovných holek. Rád bych jim tímto poděkoval za krásný sportovní zážitek a gratuluji jim k dosaženému výsledku.
Lucie Tůmová byla vyhlášena nejlepší vícebojařkou v kategorii dívek, když nasbírala celkem 2270 bodů a zvítězila ve výšce výkonem 148 cm a ve výše zmíněném běhu na 800m. Lucii také gratulujeme.