Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Telemostautor Mgr. Růžena Krůsová, publikováno 14.12.2015 v 10:41

Telemost

V pondělí 7. prosince v 10.30 hodin propojil naši učebnu informatiky s naší družební školou virtuální telemost. Díky němu již podruhé mohly být naše i ruské děti přítomny videokonferenci, jak to nazývá ruská strana. Telemost fungoval přenosem prostřednictvím Skype a promítáním video - hovoru na interaktivní tabuli. A vyšlo opět vše výborně. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a bylo 7 stupňů nad nulou. Dozvěděli jsme se, že v Rusku mají sníh, je tam 14.30 hodin a mínus jeden stupeň. Hlavním tématem ale byly Vánoce. Seznámili jsme ruskou stranu s vánočními tradicemi u nás v Česku, zvyklostmi a také jsme zazpívali vánoční písničku v ruštině z pohádky Mrazík. Nesměly chybět ani koledy a vánoční písně české. Žáci z osmých tříd se na telemost připravovali v hodině ruského jazyka. Celou videokonferenci vedl pan učitel Radan Kapucian, který vyučuje češtinu v Jekatěrinburgu.

Natálie Kalinová napsala: Již v pořadí 2. telemost byl velice povedený. Užili jsme si spoustu zábavy a povídali o Vánocích. Opět jsme se spojili s našimi kamarády, které jsme naposledy viděli před půl rokem. Známé tváře se na nás usmívaly hned na začátku hovoru. Byla to velice příjemně strávená hodinka. Už se těším na další.

 Valerie Ponocná: Dne 7. prosince jsme se pokoušeli o telemost s dětmi z Polevskoj a panem učitelem Radanem Kapucianem. První momenty – tréma. Avšak dokázali jsme přemoci strach a vyprávět o Vánocích. Spousta milých a mladých tváří nás vítalo. Některé jsme znali, některé ne. Já jsem povídala o Štědrém dnu. Měla jsem pár vět, ale i tak jsem se třásla jako malý ratlík. Nemohla jsem uvěřit, že se nám to podařilo. Jedna nejznámější tvář mě přivítala o pár minut později -Anastasja. Dopisuji si s ní i rusky i česky a hezky se s ní píše. Tento telemost se mi moc líbil a doufám, že jich bude víc.

Děkuji všem žákům za vzornou přípravu.