Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Společně s německou družební školouautor Mgr. Věra Luňáčková, publikováno 22.04.2016 v 12:08

Společně s německou družební školou

Týden v Horažďovicích strávili žáci ze ZŠ Klatovy Plánická společně se žáky z partnerské školy v německém Rodingu. Tentokrát se žáci obou škol setkali pod záštitou vzdělávacího centra Proud v Horažďovicích.
Hlavním tématem pětidenního pobytu s názvem „ Energie bez hranic“ byla výroba elektrické energie a různé možnosti jejího získávání. Žáci se zamýšleli nad klady i zápory různých cest a způsobů jak energii vyrobit.
To vše probíhalo pod odborným vedením lektorského týmu vzdělávacího centra Proud, který pro žáky připravil nejen mnoho zajímavých her, ale například i „vědeckou konferenci“, týkající se energetiky v Česku a Německu.

 Žáci se v česko - německých skupinách učili utřídit informace k vybraným tématům, zpracovat je do formy prezentace a přednést je na „konferenci“ před spolužáky. Důležité bylo i své názory obhájit a odpovědět na všetečné otázky ostatních účastníků „konference“.
Během pěti dnů v Horažďovicích ale žáci stihli i mnoho dalších činností. Navštívili informační centrum jaderné elektrárny Temelín a muzeum vodní elektrárny v Písku, v rámci experimentů s elektřinou se pokoušeli získat energii i z různých druhů ovoce.
Čas si našli i na společné hry s německými žáky, během kterých zdatně využívali své znalosti němčiny a angličtiny a užili si spoustu legrace. Myslím, že otázka mnohých na konci pobytu, zda se do Horažďovic pojede i příští rok, mluví jasně ve prospěch vydařené akce.