Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Němčina, sport a páťáciautor Mgr. V. Luňáčková, Mgr. J. Kantorová, publikováno 26.05.2017 v 13:09

Němčina, sport a páťáci

Tohle vše se spojilo během úspěšné akce, která proběhla v rámci dlouhodobé spolupráce ZŠ Plánická se školou v bavorském Rodingu. Během 3 dnů od 10.5. – 12.5. 2017 zažily děti v krásném školním zařízení v německém Habischriedu mnoho zajímavého. Dva animátoři, Linda a Mathias Straubovi, připravili pro děti spoustu aktivit, her a zábavných soutěží, při kterých zněla čeština i němčina. Jejich cílem bylo, aby všechny děti ztratily ostych a začaly používat cizí jazyk v běžných situacích, při seznamování a navazování přátelských vztahů.

     Náplní tohoto mezinárodního setkání bylo zároveň i sportovní vyžití žáků v přírodě. Učitelé pro smíšená česko-německá družstva připravili orientační běh, během kterého všichni žáci s vervou spolupracovali při plnění zajímavých úkolů a učili se orientovat v neznámém prostředí. V nabitém programu se našel čas i na společný táborák a pečení dobrot z chlebového těsta, míčové hry a také na navazování nových kontaktů s německými vrstevníky.
     Za organizaci celého setkání patří velký dík především partnerům ze školy v  Rodingu – Christianě Beck, Julii Firsching a Jaroslavě Seydelmaier. Doufáme, že takováto setkání budou probíhat i v budoucnu, protože k výuce cizího jazyka patří praxe i navazování mezinárodních kamarádství.