Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Štafetový pohárautor Mgr. Kristýna Kameníková, publikováno 17.05.2019 v 09:40

Štafetový pohár

Štafetový pohár je tradiční běžecká soutěž, které se naše škola pravidelně účastní.  Zasoutěžit si mohou děti od prvních do pátých tříd. V kategorii 1. - 3. tříd nás reprezentovali B. Vylítová, V. Teichmanová, N. Kalivodová, J. Slivoňová, P. Hajnovič, J. Šlof, Š. Batěk, L. Denk a v běhu na 100m se umístili na 4. místě. Ze 4. a 5. tříd naši školu reprezentovali T. Švarcová, M. Cariková, D. Šantorová, K. Hozmanová, L. Vondráček, J. Kodyš, T. Nushart  a M. Bradáč, kteří se v běhu na 100m umístili na 3. místě. Závod byl obohacen o doplňkové disciplíny, kterými byl hod medicinbalem a skok daleký z místa. Kristýna Hozmanová skočila 199cm a Tomáš Nushart  210cm. Ve skoku dalekém zvítězili a získali zlatou medaili. Leoš Denk si skočil pro 2. místo.  V hodu medicinbalem byla Nela Kalivodová druhá a Petr Hajnovič třetí.  Vyvrcholením soutěže byl běh smíšených štafet na 200m, ve kterém děti získaly 3. místo. Součtem všech dosažených časů jsme se umístili na 4. místě, ale od stupňů vítězů nás dělily necelé 3 sekundy. Děti předvedly krásné sportovní výkony a užily si atmosféru závodu.