Základní škola Plánická Klatovy

Pro naše budoucí prvňáčky

Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče

Proběhl 2. dubna 2019 ve všech třídách prvního stupně a ve školní družině.

Zápis do prvního ročníku pro školní rok 2019/20

Zápis je prováděn dle § 36 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb. a ve smyslu vyhlášky města Klatov, kterou se stanovují školské obvody základních škol zřízených městem Klatovy pro daný školní rok. O přijetí dítěte rozhoduje ředitel školy.

Proběhl 18. dubna 2019.

Vyhláška č. 3/2014


Informační schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Proběhne 18. června 2019 od 16.00 v budově 208. Informace p. Brožíkové (školní družina), p. Hulcové (školní jídelna) a p. Časty.

Podmínky pro přijetí do 1. třídy

Naše škola vzdělává pouze v odboru vzdělání podle RVP 79-01-C/01 Základní škola.
Prvňáček má při nástupu do školy mít odpovídající slovní zásobu, rozumí opačným výrazům jako méně-více, nízký-vysoký, široký-úzký. Je schopen určit pravou a levou stranu, orientuje se v prostoru, ví, co je vpředu, vzadu, nahoře, dole. Umí rozeznávat základní barvy a geometrické tvary, napočítat do pěti. 
Kromě zmíněných učebních návyků zvládá také základy slušného chování a je schopen soběstačnosti. Při nástupu do školy se musí dítě umět představit, zná svou adresu a jména obou rodičů. Umí pozdravit, poděkovat a požádat, samo si zapnout knoflíky nebo zavázat tkaničky. Prvňáček má rozvinutou jak hrubou motoriku těla, dobře běhá, skáče, tak jemnou motoriku těla, která obnáší například správné a uvolněné držení tužky.

Co potřebujeme do 1. třídy?

Na TV: šortky (kraťasy), tričko, tepláková souprava, cvičky nebo tenisky ( ne s černou podrážkou), botasky na hřiště, vše v látkové tašce. Prosíme o podepsání nebo jiné označení oblečení!!!

Na VV: kufřík, igelitová podložka (či staré noviny), hadřík, deska na modelování, kelímek na vodu, zástěra (starší košile), vodovky, voskovky, suché pastely, lepidlo na papír, nůžky, štětce č. 8: kulatý, plochý, modelínu, černý fix.

V penálu: 2 pera, 2 tužky, pastelky, ořezávátko, gumu, malé pravítko, nůžky

Další:
psací tabulka, fixy, hadřík
bačkory
polštářek
desky na sešity (dle uvážení)
desky na práce na samostatných listech
malý notýsek
desky na písmena, číslice

Na začátku školního roku dostanou žáci 1. tříd učebnice a pracovní sešity.